FAQ


Proč je Arts jachta organizována s takovým předstihem?

Protože nejlepší ceny lodí trvají do konce ledna, února daného roku. Tímto způsobem mohu cenu srazit co nejníže, zároveň do konce ledna zmizí z trhu asi 70% lodí. Dále a to je podstatnější. Na základě vlastní zkušenosti vím, že daný týden v diáři je třeba začervenit co nejdříve, jinak, třeba bych mohl následující rok, třeba, třeba…

Kdo je pořadatelem Arts Jachty?

Společnost This is blue, jejímž majitelem je Mario Kubaš.

Kdo je Mario Kubaš?

Vysokoškolský pedagog kulturního managementu (arts management VŠE), arts manažer, ředitel divadelního festivalu Modrý kocour, spoluzakladatel www.culturematters.cz, člen několika odborných rad, bývalý filmový herec, bývalý redaktor a moderátor kulturní redakce České televize, jachtař s druhou nejvyšší kapitánskou licencí B, zdravotník certifikovaný Ministerstvem vnitra, admirál a zakladatel Arts jachty.

Kdo jsou kapitáni?

Jsou to zkušení čeští mořeplavci, kteří dlouhodobě jachtaří v Jadranském a Středozemním moři a bez přehánění znají skoro každou zátoku. Všichni jsou zkušení, certifikovaní, zodpovědní a milí lidé, se kterými je potěcha trávit čas. Kapitán je alfou a omegou posádky na lodi. Kapitán nebo-li skipper, odpovídá právně za bezpečnost posádky a lodi. Vyhodnocuje počasí, navigaci, plavební podmínky a uděluje úkoly posádce. Těší se úctě, respektu a maximální pozornosti. Jeho um je základem Vaší potěchy.

Proč není přesně nadefinována trasa?

Protože nelze vědět dopředu jak a odkud bude foukat vítr. Jedeme na přírodu a jí se přizpůsobujeme.

Budeme pořád na lodi?

Vůbec ne, loď je primárně dopravní prostředek. Budeme se toulat po ostrovech a zátokách, každý den zakotvíme nejpozději nebo jsme v maríně. Někdy zůstáváme na ostrovech i celý den.

Jak se spí v lodi?

V kajutách po dvou. Na lodi jsou buď 3 nebo 4 kajuty. Jedna kajuta je řešená jako palanda. Dále se dá spát v salónu (obývák) či přímo na palubě pod hvězdným nebem.

Jak se jí na lodi?

Loď je plně vybavena od lednice po troubu. Na začátku týdne se udělá nákup na celý den a jí se a vaří, jakoby byl člověk u sebe doma.

Mám si brát spacák?

V ceně jsou lůžkoviny. Pokud však zatoužíte po noci na palubě pod hvězdným nebem, doporučuji s sebou malinký spacák.

S jakými výdaji je třeba počítat?

Arts jachta není zájezd a už vůbec ne zájezd all inclusive. Stejně jako když vyrážíte sami na toulky je třeba počítat s dalšími výdaji a jako vždy platí, utratíte tolik, kolik si můžete dovolit.
Nemohu proto říct, kolik peněz s sebou, stejně jako nemohu říci, kolik vzít peněz na víkend v Havlíčkově Brodě.
Některé posádky se stravují a popíjejí výhradně na lodi, některé vyrážejí na opulentní večeře do restaurací s dlouhým dojezdem v místních barech.
Je třeba ale počítat s poplatky za mariny (domovská je v ceně). Jejich výše se liší dramaticky dle jednotlivých zemí a typu sezóny. V zásadě je třeba počítat spolu s naftou do lodi asi s tisícikorunou na osobu za týden. Dále někdy není v ceně lodi motor ke člunu, který ale není často třeba. Je k uvážení. Cena na osobu se pohybuje kolem dvě stě, tři sta korun.

Moje otázka nepatří k často kladeným otázkám. Mohu…

…ano, samozřejmě zkontaktujte mě a ptejte se, ptejte se.